İmam Hatip Liselerine Külliyat Ulaştırıyoruz

Şekercihan Derneği ile ortak yürüttüğümüz ve “hiçbir kitaplık Risale-i Nur’suz kalmasın!” sloganıyla yola çıktığımız projemizde yakın çevremizdeki imam-hatip liseleri ve camiler ile Türkiye’deki üniversitelerin İlahiyat Fakülteleri’nin kitaplıklarına DİYANET BASKISI RİSALE-İ NUR‘ları ulaştırmıştık. Şimdi ise Risale-i Nur’ları Türkiye’nin dört bir tarafındaki önde gelen İmam Hatip Liselerinin kütüphanelerine ulaştırıyoruz.

Projemize çok sayıda tebrik mesajları almakla birlikte talep de her geçen gün artıyor.

Tüm liselere ulaştırmamıza destek olmak için irtibat numaraları:
0212 532 66 99
0532 436 87 87

Projemizin imam hatip liselerine gönderilen kitaplarına aşağıdaki mektub eklenmiştir:

Risale-i Nur Enstitüsü; “Risale-i Nur Külliyatı ve müellifi Bediüzzaman Said Nursi’nin daha iyi anlaşılması ve tanıtılması için yapılacak her türlü ilmi faaliyette bulunmaktadır.” Seminerler, kongreler, paneller ve sempozyumlar organize etmekte ve üç ayda bir hakemli dergi statüsünde olan Köprü Dergisini çıkarmaktadır.

Said Nursi, telif etmiş olduğu Risale-i Nur Külliyatı’nın umumun malı olduğunu ifade etmekte ve Türkiye Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından da neşredilmesini istemektedir. Hayatta iken talebeleri aracılığıyla dönemin Diyanet İşleri Reisi, Ahmet Hamdi Aksekili beye eserlerini göndermiş, fakat zaman ve zemin eserlerin Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından neşrine fırsat vermemiştir. Aradan geçen bunca yıl Risale-i Nur Külliyatı farklı yayın evlerince neşredilmiş ve neşredilmeye devam etmektedir.

Son birkaç yılda bazı girişimler neticesinde Diyanet’in Risale-i Nur Külliyatı’nı neşretmesi gündeme gelmiş ve bu meyanda müsbet gelişmeler vücuda gelmiştir. Said Nursi’nin hayalinin yıllar sonra gerçekleşmesi yolunda önemli bir adım atılmış ve Diyanet tarafından dört tane kitap yayınlanmış ve diğer kitapların yayınlanması yönünde çalışmalar devam etmektedir. Sözler ve Mektubat, Türkiye Diyanet Vakfı Yayınları; İşarat’ül-İ’caz ve Mesnev-i Nuriye ise Türkiye Diyanet İşleri Başkanlığı Yayınları olarak yayınlamış ve raflardaki yerini almıştır.

Bediüzzaman Said Nursi, telif ettiği eserlerin umumun malı olduğunu ifade etmekle beraber, bir mektubunda telif edilen eserlerin “medresenin mahsulü” olduğuna da dikkat çekmektedir. Günümüzde medreselerin bir nevi temeli olarak gördüğümüz “İmam Hatip Liseleri” Risale-i Nur Külliyatı’nın fıtri sahibidir.

Risale-i Nur Enstitüsü olarak Türkiye Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından şimdilik yayınlamış olan dört kitabı sizin şahsınızda İmam Hatip Lisesine hediye ediyor ve kütüphanenizde yerini almasını arzu ediyoruz.

2016-2107 Eğitim-Öğretim yılında çalışmalarınızda kolaylıklar ve muvaffakiyetler dileriz.

Afiş için tıklayınız.