Anma Programımızı Haliç’te gerçekleştirdik – 2017

“Size kâinatın en büyük meselesi olan iman hizmeti yeter” diyen Bediüzzaman Said Nursi vefatının 57. senesinde Haliç Kongre Merkezi’nde anıldı. 

Bediüzzaman Haftası etkinlikleri çerçevesinde Şekercihan Derneği ile birlikte organize ettiğimiz Anma Programı Sadabad Salonu’nda Mustafa Karaman’ın Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı. RNE Yönetim Kurulu Sekreteri Prof. Dr. Ruhi Yavuz ve RNE Akademik Kurul Üyesi Doç. Dr. Atilla Yargıcı’nın açış konuşmalarının ardından Said Nursi’nin iman hizmeti modelini anlatan “Müsbet İman Hizmeti” isimli sinevizyon gösterimi ile devam etti.

Çocuklarımıza özel etkinliklerin de olduğu 19 Mart 2017 Pazar günü saat 14.00’te Haliç Kongre Merkezi’nde yapılan programın ana konuşmacısı M. Nihat Derindere “Müsbet İman Hizmeti” konulu konferans verdi. Sonrasında Dursun Ali Erzincanlı “40 Yaşındasın”, “İlk Yıldızlar” ve “Said Nursi’nin Duası” şiirlerini seslendirdi.

Programın son bölümünde misafirlerimizden Mehmet Fırıncı ve Necmi İlgen söz aldı. Etkinlik tamamlandıktan sonra fuaye alanında misafir yazarlarımız kitaplarını imzaladı. Anma Programı, Çay Tv ve Dost Tv’den CANLI yayınlandı.

Basında yer alan ilgili haberler: